Dopravný systém na Srí Lanke a v samotnom centre hlavného mesta Kolomba je naozaj pre všetkých cestovateľov a návštevníkov veľkým zážitkom. Dopravným kolónam, ktoré sú každodenným stereotypom na každom rohu sa nedá nijako vyhnúť. Len sotva je možné nájsť semafor či dopravné označenie mimo centrum celého ostrova. Dopravné predpisy či predpísané pravidlá šoférovania na cestách sa tu len málokedy dodržujú. Neplatí tu žiadne pravidlo pravej ruky, ale skôr pravidlo, kto skôr zatrúbi, ten uhne a kto skôr uhne, ten skôr ide.

Dovolenka Srí Lanka a Maledivy
Z hľadiska cien leteniek, ktorých cena ovplyvňuje celkovú cenu zájazdu, sú tri hlavné vrcholy sezóny: február, júl/august a obdobie okolo Nového roka.
 
Vo februári a v júli/auguste sú prázdniny ako v SR, tak aj vo veľkej časti západnej Európy a zvýšený dopyt po letenkách vedie k rastu ich cien. Ubytovacie kapacity sú rýchlo vypredané aj z dôvodu čínskeho Nového roku, ktorý pripadá na koniec januára alebo február.
Na dovolenky okolo Nového roku je dopyt po letenkách extrémny a už v júni sa ceny leteniek pohybujú medzi 926 - 1 111 EUR.
 
Prečítajte si naše odporúčania pre plánovanie dovolenky a optimalizáciu ceny zájazdu.
Kedy ísť na Srí Lanku

Najväčší vplyv na to, kedy ísť na Srí Lanku má bezpodmienečne počasie.

Počasie na Srí Lanke je odjakživa nepredvídateľné a len veľmi ťažko sa dá určiť predpoveď čo i len deň dopredu.

Srí Lanka je destinácia známa pre svoje špecifické klimatické podmienky, kde ročné obdobie nehraje až takú rolu. Pravdou ale je, že vďaka tomu zažijete na svojich cestách ozajstné dobrodružstvo!

 

Srí Lanka dovolenka - počasie Srí Lanka

Sri Lanka je ideálnou destináciou na príjemné strávenie exotickej dovolenky kedykoľvek, takmer po celý rok. Nesmieme ale zabudnúť že nevyspytateľné počasie, ktoré na Sri Lanke panuje, je možné len ťažko predvídať.

Počasie na Sri Lanke je ovplyvnené monzúnmi, a to prevažne v zimných mesiacoch od decembra do apríla, kedy je najväčšia sezóna a odporúčame vyraziť na pláže juhozápadného pobrežia (Wadduwa, Kalutara, Beruwala, Bentota a ďalšie...)

Naopak v letných mesiacoch od mája do prelomu septembra a októbra,  tzn. mimo sezónu, odporúčame navštíviť pláže na východnom pobreží Srí Lanky - oblasť Negombo, Unawatuna, Mirissa, Matara a dále.

Maledivy

Geografická blízkosť, rovnaké podnebie a rovnaké obdobie hlavnej turistickej sezóny ponúka spojenie dovolenky na Srí Lanke s dovolenkou na Maledivách. Relaxujte na belostných plážach Malediv a spoznajte exotickú prírodu a kultúru ostrova Srí Lanka v rámci jednej dovolenky. Cena takejto dovolenky bude výrazne nižšia ako keby ste sa rozhodli stráviť dovolenku v každej krajine zvlášť. Krajiny sú od seba vzdialené iba hodinu letu.


Pozrite si kombinovaný zájazd od Go2 v sekcii  ZÁJAZDY SRÍ LANKA

Srí Lanka dovolenka - čo robiť na Srí Lanke

Ak sa pýtate, prečo ísť na dovolenku na Srí Lanku, potom vedzte, že nudiť sa tu naozaj nebudete. Exotické pláže s jemným pieskom lemované kokosovými palmami, tyrkysová voda oceánu, množstvo divej zveri v národných parkoch a osem kultúrnych a prírodných pamiatok zapísaných na zozname UNESCO, ponúkajú skvelé príležitosti ako pre odpočinok na plážach, tak pre aktívne trávenie dovolenky.  

Srí Lanka dovolenka - letisko Kolombo

Letenky na ostrov Srí Lanka už od 510,- EUR.

Ponúkame letenky na ostrov Srí Lanka za najlepšie ceny. Vyberte si termín dovolenky a my vyhľadáme tie najlepšie letenky s ohľadom na cenu a dĺžku čakacej doby pri prestupe. Využívame touroperátorské ceny a akčné ponuky leteckých spoločností, s ktorými dlhodobo spolupracujeme.

Kontaktujte nás telefonicky alebo emailom na zajazdy@maledivy-sri-lanka.sk

Pre návštevu Srí Lanky je potrebné turistické vízum, ktoré je spoplatnené. Pre klientov Go2, ktorí si u nás zakúpia zájazd, vybavujeme víza zadarmo. Viac informácií o vízach na Srí Lanku nájdete v sekcii SRÍ LANKA VÍZUM

Srí Lanka dovolenka - Srí Lanka vízum

Podľa najnovšej aktuálnej vyhlášky, ktorá bola oznámená srílandskými imigračnými úradmi na podporu turistického ruchu, sú všetci držitelia pasu EÚ, tzn. teda aj občania Českej republiky a Slovenska, oslobodení od platenia poplatku elektronického víza ETA či vstupného turistického víza na Srí Lanku.

Srí Lanka dovolenka - informácie Srí Lanka

Tu je niekoľko užitočných informácií, ktoré by ste mali poznať pred cestou na dovolenku na ostrov Srí Lanka.
 

Či potrebujete na cestu na ostrov Srí Lanka víza, sa dočítate v sekcii SRÍ LANKA VÍZUM

Srí Lanka dovolenka - očkovanie Srí Lanka

Ostrov Srí Lanka je zo zdravotného hľadiska pomerne bezpečnou zemou. Pre cesty na Srí Lanku nie je povinné žiadne špeciálne očkovanie. Je teda na zváženie každého cestovateľa, či sa pre očkovanie rozhodne. V článku sa dozviete, aké očkovania sú pri ceste na Srí Lanku vhodné, či tu hrozí horúčka dengue alebo ako je to na ostrove s nebezpečnými zvieratami.

Srí Lanka dovolená - Srí Lanka bezpečnost

Bezpečnosť na ostrove Srí Lanka bola často diskutovanou témou od 80. rokov minulého storočia, kedy sa hnutie Tamilských tigrov snažilo získať autonómiu územia na severe ostrova medzi mestami Jaffna a Mullaittivu a na severovýchode krajiny okolo mesta Mutur. V máji 2009 došlo k definitívnemu potlačeniu aktivít tohoto hnutia a Srí Lanka  je od tej doby bezpečnou krajinou.

Tak ako všade, dochádza aj na Srí Lanke k drobným krádežiam. Strážte si svoje cennosti a nenechávajte ich v blízkosti otvorených okien hotelových izieb.

Srí Lanka ceny

Ceny hotových jedál v reštauráciách na ostrove Srí Lanka sú podobné ako v SR, ceny v miestnych jedálňach sú oproti cenám v reštauráciách polovičné. Na Srí Lanke zaobstaráte lacno oblečenie a obuv. Lacná je aj doprava vlakom a autobusom. Ceny vstupného sú na Srí Lanke niekoľkokrát vyššie pre cudzincov ako pre miestnych, napriek tomu však prijateľné. Ceny v obchodoch sú pevné, na tržniciach môžete skúsiť o cenu zjednávať.

Srí Lanka dovolenka - jedlo Srí Lanka

Tradičné jedlá na ostrove Srí Lanka sú pálivejšie, napriek tomu však veľmi chutné. Jedlá pripravované pre turistov v reštauráciách sú prispôsobené západným chutiam a sú menej korenisté. Na jedálničku sú hojne zastúpené predovšetkým vynikajúce čerstvé ryby a morské plody, ďalej kuracie mäso, zelenina, ryža a rezance. V teplom tropickom počasí Vás osviežia lahodné džúsy z čerstvého ovocia.

Srí Lanka dovolenka - ubytovanie Srí Lanka

Ubytovanie na ostrove Srí Lanka zabezpečujeme v kvalitných a cenovo dostupných hoteloch kategórie 3-3,3 *, ktoré sme osobne preverili. Sme však pripravení vyhovieť aj prianiam náročnejších klientov a zabezpečiť ubytovanie v luxusných hoteloch. Na pobreží vyberáme hotely priamo na pláži, vo vnútrozemí na atraktívnych miestach.

Všeobecne je potrebné pri ceste na Srí Lanku počítať s tým, že kvalita ubytovania je v porovnaní s inými krajinami juhovýchodnej Ázie nižšia, ceny však výrazne vyššie.
Pre nízkonákladových cestovateľov vieme zabezpečiť aj ubytovanie v lacnejších Guesthousoch.