Srí Lanka počasie

Počasie na ostrove Srí Lanka je teplé, tropické, s vysokou vlhkosťou vzduchu po celý rok. Teplota vzduchu i vody v oceáne sa na väčšine územia ostrova pohybuje okolo 29 °C. Na plážach vanie príjemný vetrík.

Počasie na vysočine
V centrálnej časti vysočiny okolo miest Nuwara Eliya a Haputale je počasie výrazne chladnejšie. Denné teploty sa pohybujú medzi 20-24 °C, nočné medzi 10-15 °C. V januári 2012 klesla teplota v Nuwara Eliya na 2,7 °C a objavila sa tu dokonca námraza. Vôbec najnižšia teplota tu bola nameraná v roku 1914, a to -3,7 °C.

Srí Lanka dovolenka - počasie Srí Lanka

Počasí Srí Lanka - monzúny

Počasie na ostrove Srí Lanka je ovplyvňované monzúnmi, ktoré so sebou prinášajú dažďové zrážky.
Počasie južnej a západnej Srí Lanky a vysočiny je ovplyvňované monzúnom od mája do augusta. Najdaždivejšími mesiacmi sú máj a jún. V ostatných mesiacoch je počasie premenlivé s občasným dažďom, hlavne neskoro popoludní a večer.
Obdobie sucha tu trvá od decembra do apríla, napriek tomu sa aj v decembri a januári môžu vyskytnúť dažďové prehánky. Daždivými mesiaci na juhu býva aj september a október.
Počasie severnej a východnej časti Srí Lanky ovplyvňuje monzún od októbra do januára. .
V medzimonzúnovom období od septembra do decembra sa dážď môže vyskytnúť prakticky kdekoľvek.

Srí Lanka monzuny

Oblečenie na ostrov Srí Lanka

Na dovolenku na ostrov Srí Lanka si zabaľte len veľmi ľahké letné oblečenie pokiaľ možno zo 100% bavlny. V horských oblastiach (Haputale, Nuwara Eliya) využijete dlhé nohavice a teplejšiu bundu alebo sveter. Dlhšie nohavice alebo sukne zakrývajúce kolená a odev zakrývajúci ramená sú nevyhnutné pre vstup do budhistických chrámov. Nezabudnite na pokrývku hlavy a slnečné okuliare. Najpraktickejšou obuvou sú sandále alebo žabky - na Srí Lanke ich lacno kúpite v každom mestečku v predajniach Baťa.

 

 

SPÄŤ NA SRÍ LANKA DOVOLENKA 

Obchod Baťa, Srí Lanka