Bezpečnosť na Srí Lanke

Bezpečnosť na ostrove Srí Lanka bola často diskutovanou témou od 80. rokov minulého storočia, kedy sa hnutie Tamilských tigrov snažilo získať autonómiu územia na severe ostrova medzi mestami Jaffna a Mullaittivu a na severovýchode krajiny okolo mesta Mutur. V máji 2009 došlo k definitívnemu potlačeniu aktivít tohoto hnutia a Srí Lanka  je od tej doby bezpečnou krajinou.

Tak ako všade, dochádza aj na Srí Lanke k drobným krádežiam. Strážte si svoje cennosti a nenechávajte ich v blízkosti otvorených okien hotelových izieb.

Srí Lanka dovolená - Srí Lanka bezpečnost

Rozvoj Srí Lanky

Obrovské finančné prostriedky, ktoré boli predtým vynakladané na boj s tamilskými tigrami, sú teraz investované do budovania infraštruktúry ostrova a rozvoja turistického ruchu. Bola vybudovaná diaľnica spájajúca medzinárodné letisko pri Negombe s Kolombom a juhom ostrova, veľký moderný prístav a druhé medzinárodné letisko Srí Lanky v Hambantote, domovine súčasného prezidenta. Obnovou prechádza železnica, vrátane vozového parku, aj cesty vo vnútrozemí.

Cesta vlakem přes čajové plantáže

Dovolenka na ostrove Srí Lanka - lepšie hneď ako neskôr

Srí Lanka očakáva v nasledujúcich rokoch veľký záujem turistov o túto krajinu. Ak teda uvažujete o dovolenke na ostrove Srí Lanka, rozhodnite sa čo najskôr. Tak, ako sa menia s prílivom turistov všetky krajiny južnej a jihovýchodnej Ázie, zmení sa raz aj Srí Lanka.

Prezrite si originálne zostavené zájazdy na ostrov Srí Lanka od CK Go2 v sekcii  ZÁJAZDY SRÍ LANKA, alebo nás kontaktujte a my Vám zostavíme dovolenku na Srí Lanke na mieru podľa Vašich prianí.

 

SPÄŤ NA SRÍ LANKA DOVOLENKA 

Pláž, Srí Lanka