Modrá veľryba
Termín: 
november - apríl
Délka: 
4-5 hodín
Cena od: 
26 EUR
Začátek výletu: 
7:00, prístav v Mirisse
Vzdálenost z Mirissy: 
1-2 hodiny
Cena obsahuje: 
  • plavbu loďou z prístavu v Mirisse k modrým veľrybám a späť
  • raňajkový balíček vrátane pitnej vody a ďalšie ľahké občerstvenie na palube

Uvedená zvýhodnená cena platí iba pre klientov Go2, ktorí si zakúpia zájazd.

Co s sebou: 

ľahké oblečenie, slnečné okuliare, pokrývku hlavy, opaľovací krém, fotoaparát, plavky, ak si budete chcieť zaplávať na šírom oceáne

PLAVBA ZA MODRÝMI VEĽRYBAMI

  • loď s vyhliadkovou palubou
  • modré veľryby
  • delfíny
  • lietajúce ryby
  • raňajky na palube

Vydajte sa loďou za najväčším tvorom našej planéty - modrou veľrybou (vráskavec obrovský), ktorej dĺžka sa pohybuje okolo 30 metrov a váha dosahuje až 160 ton (hmotnosť najväčšieho dinosaura bola len asi 40 ton). Pobrežné vody neďaleko Mirissy sú najlepším miestom na pozorovanie modrých veľrýb na Srí Lanke.

Místo, zajímavosti: 

Keď sa modrá veľryba vynorí na hladinu, aby sa nadýchla, vytryskne gejzír vody, ktorý môže byť až 9 metrov vysoký. Mláďatá sa živia veľmi tučným materským mliekom a prírastok ich hmotnosti je 4 kg za hodinu, čo je neuveriteľných takmer 90 kg za deň. Srdce modrej veľryby má veľkosť osobného automobilu a jej jazyk je dostatočne silný na to, aby uniesol dospelého slona.

Pravdepodobnosť uvidieť modré veľryby je medzi decembrom a aprílom 99%. Menej často bývajú videné vorvane obrovské, Brydeovy veľryby, kulohlavci čierni a výnimočne kosatky zabijaci. Ak žiadnu veľrybu pri Vašej plavbe neuvidíte, môžete sa za nimi vydať niektorý iný deň zdarma. 

Program: 

Plavba za modrými veľrybami lodí s vyhliadkovou palubou. Niekoľko míľ od pobrežia Mirissy dosahuje hĺbka Indického oceánu viac ako 4 000 metrov. Voda je teplá a bohatá na krill (malí kôrovce do 5cm), ktorými sa modré veľryby živia. Veľryby hľadajú svoju potravu obvykle do hĺbky 100 metrov, v prípade nebezpečenstva sa ale dokážu modrej veľryby potopiť až do 900 metrov a vorvane dokonca do 3 000 metrov.