Srí Lanka vízum

Podľa najnovšej aktuálnej vyhlášky, ktorá bola oznámená srílandskými imigračnými úradmi na podporu turistického ruchu, sú všetci držitelia pasu EÚ, tzn. teda aj občania Českej republiky a Slovenska, oslobodení od platenia poplatku elektronického víza ETA či vstupného turistického víza na Srí Lanku.

 • Nariadenie sa týka všetkých, ktorí cestujú na Srí Lanku v dobe od 1.8.2019 do 31.1.2020 za dovolenkou či iným turistickým účelom.
 • Ide o krátkodobé turistické víza s platnosťou 30 dní od vášho príletu na územie Srí Lanky.
 • Nezabudnite, že váš pas po prílete na Srí Lanku musí mať tiež minimálnu platnosť 6 mesiacov.
 • Avšak, ak chcete predísť zbytočným oneskorením či čakaním pri priechode imigračnými priehradkami, po vašom prílete na letisko, môžete zvoliť aj variantu registrácie v online ETA systému (cena víza tu bude 0.00 USD). Samozrejme nie je to podmienkou, záleží na vašom dobrovoľnom uvážení. 
 • Táto vízová povinnosť je novo platná pre všetkých občanov EÚ a niektoré ďalšie štáty, ktorých zoznam je uverejnený na oficiálnych webových stránkach srí lanského imigračného úradu - http://www.immigration.gov.lk
Srí Lanka dovolenka - Srí Lanka vízum

Víza na ostrov Srí Lanka bez starostí

 • V prípade nutnosti naša CK Go2 pre vás rada zaistí, v rámci zájazdu na Srí Lanku víza zdarma a bez servisných poplatkov a bez starostí!
 • Ponuka platí pre všetkých klientov, ktorí si v našej cestovnej kancelárii kúpia zájazd na ostrov Srí Lanka, prípadne kombinovaný zájazd Srí Lanka + Maledivy. Víza obdržíte pred odletom na dovolenku, spolu so všetkými ostatnými dokumentmi.
 • Pečiatku do vášho pasu pre vstup na územie Srí Lanky (krátkodobé turistické vízum na 30 dní) z Českej republiky obdržíte ihneď po prílete, ako pečiatku alebo vstupné FREE VISA na imigračnej priehradke, ktorou  najprv musíte prejsť. 
 • Predkladať tu budete tiež vyplnenú papierovú kartičku, tzv.  „IMMIGRATION CARD ON ARRIVAL,“ (Obvykle ju obdržíte od letušky priamo v lietadle, ktorá ju rozdává všetkým cudzincom iných národností) vyplnenú vašimi osobnými a základnými údajmi o vašej ceste.

Elektronická víza Srí Lanka - ETA

 • Žiadosť o elektronické vízum, tzv. ETA víza Srí Lanka sa podáva prostredníctvom formulára na webových stránkach imigračného úradu Srí Lanky, tu: http://www.eta.gov.lk/slvisa/. K vyplneniu je nutná základná znalosť angličtiny.
 • Žiadosť sa odporúča vyplniť niekoľko dní pred odletom, ale pre tých, čo nechávajú všetko na poslednú chvíľu máme dobrú správu! Elektronické vízum na Srí Lanku možno vyplniť kľudne v ten istý deň, niekoľko hodín pred odletom. 
 • Odporúčame urobiť si registráciu z pohodlia vášho domova aby ste sa následne vyhli nepríjemnému čakaniu vo fronte, po prílete pri imigračných priehradkách. 
 • Poplatok za ETA víza Srí Lanka je v období od 1.8.2019 do 31.1.2020 za 0.00 USD. Pôvodná cena bola vždy 35 USD/osobu. Deti do 12 rokov obdržia vízum zdarma.
 • Zakúpenie ETA vízum až po prílete a na počkanie je tiež možné, ale obvykle o 5 USD drahšie. Vyplňuje sa tu rovnaký formulár ako pri online registrácii.

TIP: Ak by ste náhodou obdržali len potvrdenie o prijatí žiadosti a nie skutočný elektronický dokument ETA, a to aj keď sa vám daná čiastka za vízum strhla, vytlačte si prosím potvrdenie o prijatí tejto žiadosti a predložte ho po prílete, spoločne s výpisom z účtu na imigračnej priehradke.

Vybavenie ETA víza na Srí Lanku – návod

 1. K získaniu a podaniu žiadosti o elektronické vízum ETA sa podává prostredníctvom formulára, na webových stránkach imigračného úradu Srí Lanky, tu: http://www.eta.gov.lk/slvisa/. (K vyplneniu je nutná základná znalosť angličtiny.)
 2. Najprv kliknete na tlačítko „Tourist ETA“ a potom na možnosť „Apply for an Individual“ (Pozn. Ak cestujete v páre či ako rodina - mimo detí do veku 12 rokov - vyplňujte prosím všetky údaje presne takto, ako jednotlivec.)
 3. V ďalších krokoch vyplníte nasledujúce údaje, požadované vo formulári: meno a priezvisko, dátum a zem narodenia, pohlavie, číslo pasu, dátum vydania a platnosti pasu, predpokladaný deň príletu, účel návštevy Srí Lanky (holiday-dovolenka, visit of relatives - návšteva príbuzných či iný turistický účel), adresa v ČR a miesto pobytu na Srí Lanke, emailovú adresu a telefón (Pozn. Môžete kľudne uviesť názov prvého hotela, v ktorom budete tráviť prvu noc vrátane kontaktných údajov), atď…
 4. Poriadne si skontrolujte vyplnené údaje a potvrďte ich správnosť. Nasledne dôjde k presmerovaniu na stránku s platobnou bránou. Platbu urobte prostredníctvom platobnej karty.
 5. Potom na vašu emailovú adresu obdržíte počas niekoľkých hodín potvrdenie o prijatí žiadosti ETA víza na Srí Lanku. (Pozn. Len vo výnimočných prípadoch môže trvať proces niekoľko málo dní)
 6. ETA víza na Srí Lanku si na záver vytlačte pre prípadnú kontrolu na check-in priehradke, na letisku alebo ho môžete kľudne doložiť v elektronickej podobe, otvorením emailu z vášho mobilu.
 7. Po prílete na imigračnom oddelení na Srí Lanke, predložte na žiadosť spoločne s vaším pasom. (Pozn. Väčšinou je online ETA už automaticky zaregistrovaná do letiskového systému ako v ČR, tak aj na Srí Lanke.)
ETA víza Srí Lanka

Predĺženie víza na Sri Lanku

 • Krátkodobé turistické vízum je možné zdarma a na počkanie predĺžiť na Imigračnom úrade v Kolombe pre všetkých občanov Českej republiky.
 • Po prvé - až na 3 mesiace/90 dní zdarma (pozn. platí len pre turistické účely.)
 • Po druhé, je možné predĺženie víza na Srí Lanku znovu až na 3 – 6 mesiacov. Táto služba predĺženia je už spoplatnená! Druhé predĺženie turistického víza pre občanov Slovenska 19 USD a pre občanov Českej republiky stojí 10 USD.
 • Na imigračný úrad Srí Lanky sa musíte dostaviť osobne, a to minimálne predposledný deň pred vypršaním vášho obdržaného turistického víza.
 • Pripravte sa na niekoľkohodinové čakanie. Celá procedúra predĺženia môže trvať aj 3 alebo viac hodín. V budove sa ale nachádza k dispozícii stánok s nápojmi či s drobným občerstvením.
 • Odporúčame mať vopred vyplnený a stiahnutý formulár v papierovej podobe a všetky pripravené dokumenty, vrátane vašej fotografie pasového formátu na bielom pozadí (35x45mm), ktorú budete musieť tiež predložiť.

Ambasáda Srí Lanky a Slovenskej republiky

Ambasáda Srí Lanky
Srí Lanka nemá v Slovenskej republike svoju ambasádu ani veľvyslanectvo. V prípade potreby (napr. dlhohodobé vízum) sa musíte obrátiť na Srílanskú ambasádu vo Viedni.
Adresa ambasády:
Embassy and Permanent Mission of Sri Lanka
Weyringergasse 33-35, 4.poschodie (vchod pre vybavenie konzulárnych záležitostí je čp. 33, 4.patro)
1040- Viedeň
Rakúsko

Ambasáda Slovenskej republiky
Slovenská republika nemá na Srí Lanke svoju ambasádu ani veľvyslanectvo. Všetky záležitosti vybavuje Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Indii v Dillí (pôsobnosť pre Indiu, Srí Lanku, Maledivy, Bangladéš, Bhútán a Nepál). Budova veľvyslanectva sa nachádza blízko orientačných bodov "Railway Museum" a "Yashwant Place".
Adresa veľvyslanectva:
50-M, Niti Marg
Chanakyapuri
110 021 New Delhi
India
 

SPÄŤ NA SRÍ LANKA DOVOLENKA