Srí Lanka vízum

Pre dovolenku na ostrove Srí Lanka je potrebné vízum. Turistické víza pre pobyt do 30 dní je možné získať pred odchodom na Srí Lanku prostredníctvom internetovej aplikácie ETA alebo až po prílete na letisko na imigračnom oddelení. Víza sú spoplatnené. Za internetové vízum ETA zaplatíte 35USD, za vízum na letisku po prílete 40USD. Deti do 12 rokov dostanú víza v oboch prípadoch zdarma.

CK Go2 pre Vás zabezpečí v rámci zájazdu na Srí Lanku víza zadarmo a bez administratívnych poplatkov.

Lacné letenky na Srí Lanku zakúpite v cestovnej kancelárii Go2. Viac informácií v sekcii LETENKY SRÍ LANKA

Srí Lanka dovolenka - Srí Lanka vízum

Ako získať víza na ostrov Srí Lanka

Víza na ostrov Srí Lanka Vám odporúčame zariadiť si cez internet z pohodlia domova pred odletom. Vyhnete sa tak čakaniu v rade na letisku po prílete na Srí Lanku. Víza po prílete sú tiež o 5 USD drahšie.

Víza na ostrov Srí Lanka bez starostí

Víza na ostrov Srí Lanka zariadime zadarmo a bez servisného poplatku všetkým klientom, ktorí si v našej cestovnej kancelárii zakúpia zájazd na ostrov Srí Lanka, prípadne kombinovaný zájazd Srí Lanka + Maledivy. Víza obdržíte pred odletom spolu s ostatnými dokumentmi k Vašej dovolenke.

Elektronické vízum na Srí Lanku

Žiadosť o elektronickej vízum (tzv. ETA vízum) sa podáva prostredníctvom formulára na webových stránkach imigračného úradu Srí Lanky a na jeho vyplnenie je potrebná základná znalosť angličtiny. Žiadosť stačí vyplniť niekoľko dní pred odletom. Poplatok za ETA vízum je 35 USD za osobu. Deti do 12 rokov dostanú vízum zadarmo.
Platnosť pasu po prílete na Srí Lanku musí byť ešte minimálne 6 mesiacov.

Postup získania ETA víza na Srí Lanku

  1. Vyplňte údaje požadované vo formulári (meno a priezvisko, dátum a krajina narodenia, pohlavie, číslo pasu, dátum vydania a platnosti pasu, predpokladaný deň príletu, účel návštevy Srí Lanky, adresa v SR a miesto pobytu na Srí Lanke, emailová adresa a telefón atď.)
  2. Prekontrolujte si vyplnené údaje a potvrďte ich správnosť
  3. Dôjde k presmerovaniu na stránku s platobnou bránou
  4. Platbu vykonajte prostredníctvom platobnej karty
  5. Na zadanú emailovú adresu obdržíte potvrdenie o prijatí žiadosti o vízum
  6. Behom niekoľkých dní dostanete na emailovú adresu vízum na Srí Lanku
  7. Elektronické vízum vytlačte a po prílete predložte spoločne s pasom na imigračnom oddelení na letisku na Srí Lanke

Ak by Vám prišlo len potvrdenie o prijatí žiadosti o vízum, ale vlastné vízum už nie, hoci suma za vízum sa Vám z účtu strhla, vytlačte si potvrdenie o prijatí žiadosti a predložte ho po prílete namiesto víza spolu s výpisom z účtu.

ETA víza Srí Lanka

Víza na Srí Lanku po prílete

O krátkodobé turistické víza (30 dní) na ostrov Srí Lanka môžete požiadať aj po prílete na letisko na imigračnom oddelení. Vyplníte rovnaký formulár ako u ETA víza a vízum Vám bude udelené na počkanie. Poplatok za vízum po prílete je 40 USD a platí sa v dolároch.

Predĺženie víz
Krátkodobé vízum je možné na počkanie predĺžiť na imigračnom úrade v Kolombe na trojmesačné za poplatok 19 USD. Procedúra predĺženia víza trvá asi 2 hodiny. Vízum je potom možné predĺžiť ešte raz o ďalšie 3 mesiace za poplatok 19 USD + 10.000Rs (asi 80USD).

Letiště Kolombo

Ambasáda Srí Lanky a Slovenskej republiky

Ambasáda Srí Lanky
Srí Lanka nemá v Slovenskej republike svoju ambasádu ani veľvyslanectvo. V prípade potreby (napr. dlhohodobé vízum) sa musíte obrátiť na Srílanskú ambasádu vo Viedni.
Adresa ambasády:
Embassy and Permanent Mission of Sri Lanka
Weyringergasse 33-35, 4.poschodie (vchod pre vybavenie konzulárnych záležitostí je čp. 33, 4.patro)
1040- Viedeň
Rakúsko

Ambasáda Slovenskej republiky
Slovenská republika nemá na Srí Lanke svoju ambasádu ani veľvyslanectvo. Všetky záležitosti vybavuje Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Indii v Dillí (pôsobnosť pre Indiu, Srí Lanku, Maledivy, Bangladéš, Bhútán a Nepál). Budova veľvyslanectva sa nachádza blízko orientačných bodov "Railway Museum" a "Yashwant Place".
Adresa veľvyslanectva:
50-M, Niti Marg
Chanakyapuri
110 021 New Delhi
India
 

SPÄŤ NA SRÍ LANKA DOVOLENKA