Maledivy mapa

Pozrite sa na mapu súostrovia Maledivy od Go2SriLanka + Maledivy. Nájdete v nej vyznačené najobľúbenejšie a cenovo dostupné rezorty a spôsoby dopravy z medzinárodného letiska.
Kliknutím na obrázok vpravo sa mapa zväčší.

 

Prezrite si  ZÁJAZDY NA MALEDIVY od Go2SriLanka+Maledivy, špecialisti na zájazdy na Srí Lanku a Maledivy.

.

Maledivy

Oficiálny názov::  Maldivská republika
Hlavné mesto: Malé (asi 120.000 obyvateľov))

Časový posun voči SR: : +4 hodiny oproti zimnému času, +3 hodiny oproti letnému času

Rozloha: 90.000km2, pevninu tvoria len 298km2 (viac ako 99,9% rozlohy tvorí vodná plocha)
Najvyššia nadmorská výška: 2,5 m

Počet obyvateľstva: asi 395.000

 

 

Ľudia, Maledivy

Ľudia žijúci na súostroví Maledivy sú veľmi skromní a dôležitú úlohu v ich živote hrá rodina, príbuzenské vzťahy a náboženstvo. S domorodým obyvateľstvom sa stretnete v hotelových rezortoch, kde platí pravidlo, že najmenej 50% zamestnancov musia tvoriť Maledivci, alebo pri návšteve hlavného mesta Maledív Malé a domorodých osád na ostrovoch, kde platí pravidlo, že do západu slnka musíte byť z ostrova preč. Na rozdiel od susednej Srí Lanky, kde vládne kriket, je obľúbenou kratochvíľou Maledivcov futbal  . .

Národnostné zloženie obyvateľstva Maledív: Maledivci 98%, Sinhálci 1%, 1% Arabi a ďalšie menšiny

Dievčatko, Maledivy

Náboženstvom súostrovia Maledivy je islam, ku ktorému sa hlási 99% obyvateľstva. Islam je monoteistické náboženstvo, to znamená, že uznáva jedného boha - Alaha. Islam uznáva ďalšie dve náboženstvá - kresťanstvo a judaizmus. Stúpenci týchto náboženstiev, kresťania a židia sú označovaní ako "ľudia knihy", tzn. komunity, ktorým bolo tiež určené prorocké posolstvo a ktorých viera by mala byť rešpektovaná a chovaná v úcte na územiach ovládaných moslimami.

Ľudia iného ako moslimského vyznania nemôžu získať maledivské občianstvo.