Maledivy

Maledivy od špecialistov

Exotická dovolenka na Maledivách od špecialistov za prijateľnú cenu. Vysoká kvalita, osobné skúsenosti a znalosti, česky/slovensky hovoriaci delegát na Maledivách a zohľadnenie aktuálnych cenových akcií rezortov.

Dovolenka Srí Lanka+Maledivy

Spojte poznávanie neskutočne rozmanitej Srí Lanky s relaxáciou na belostných plážach Maledív. Obe destinácie sú od seba vzdialené len hodinu letu. Viac dôvodov pre návštevu oboch krajín nájdete TU  

Čo robiť na Maledivách

Okrem nádherných belostných pláži vyzývajúcich na leňošenie a relaxáciu, poskytujú Maledivy aj množstvo príležitostí pre aktívne trávenie voľného času. Čo robiť na dovolenke na Maledivách  podrobne nájdete TU

 

 

Maledivy mapa

Pozrite sa na mapu súostrovia Maledivy od Go2SriLanka + Maledivy. Nájdete v nej vyznačené najobľúbenejšie a cenovo dostupné rezorty a spôsoby dopravy z medzinárodného letiska.
Kliknutím na obrázok vpravo sa mapa zväčší.

 

Prezrite si  ZÁJAZDY NA MALEDIVY od Go2SriLanka+Maledivy, špecialisti na zájazdy na Srí Lanku a Maledivy.

.

Maledivy

Oficiálny názov::  Maldivská republika
Hlavné mesto: Malé (asi 120.000 obyvateľov))

Časový posun voči SR: : +4 hodiny oproti zimnému času, +3 hodiny oproti letnému času

Rozloha: 90.000km2, pevninu tvoria len 298km2 (viac ako 99,9% rozlohy tvorí vodná plocha)
Najvyššia nadmorská výška: 2,5 m

Počet obyvateľstva: asi 395.000

 

 

Ľudia, Maledivy

Ľudia žijúci na súostroví Maledivy sú veľmi skromní a dôležitú úlohu v ich živote hrá rodina, príbuzenské vzťahy a náboženstvo. S domorodým obyvateľstvom sa stretnete v hotelových rezortoch, kde platí pravidlo, že najmenej 50% zamestnancov musia tvoriť Maledivci, alebo pri návšteve hlavného mesta Maledív Malé a domorodých osád na ostrovoch, kde platí pravidlo, že do západu slnka musíte byť z ostrova preč. Na rozdiel od susednej Srí Lanky, kde vládne kriket, je obľúbenou kratochvíľou Maledivcov futbal  . .

Národnostné zloženie obyvateľstva Maledív: Maledivci 98%, Sinhálci 1%, 1% Arabi a ďalšie menšiny

Dievčatko, Maledivy

Náboženstvom súostrovia Maledivy je islam, ku ktorému sa hlási 99% obyvateľstva. Islam je monoteistické náboženstvo, to znamená, že uznáva jedného boha - Alaha. Islam uznáva ďalšie dve náboženstvá - kresťanstvo a judaizmus. Stúpenci týchto náboženstiev, kresťania a židia sú označovaní ako "ľudia knihy", tzn. komunity, ktorým bolo tiež určené prorocké posolstvo a ktorých viera by mala byť rešpektovaná a chovaná v úcte na územiach ovládaných moslimami.

Ľudia iného ako moslimského vyznania nemôžu získať maledivské občianstvo.