Čo robiť na Srí Lanke

Ak sa pýtate, prečo ísť na dovolenku na Srí Lanku, potom vedzte, že nudiť sa tu naozaj nebudete. Exotické pláže s jemným pieskom lemované kokosovými palmami, tyrkysová voda oceánu, množstvo divej zveri v národných parkoch a osem kultúrnych a prírodných pamiatok zapísaných na zozname UNESCO, ponúkajú skvelé príležitosti ako pre odpočinok na plážach, tak pre aktívne trávenie dovolenky.  

Prezrite si SPRIEVODCA OSTROVOM SRÍ LANKA od Go2

Srí Lanka dovolenka - čo robiť na Srí Lanke

Čo robiť na Srí Lanke

Pozorujte vtáky a ďalšie exotické zvieratá počas safari v národných parkoch a vydajte sa za najväčším tvorom našej planéty - modrou veľrybou. Navštívte malebnú prírodu vysočiny s vodopádmi a horskými vyhliadkami a prejdite sa čajovými plantážami založenými Sirom Liptonom. Vystúpte na skalný masív Sigiriya, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO a opradený mýtmi, a na najposvätnejšiu horu Srí Lanky - Adamovu horu. Alebo len relaxujte na pláži,, pozorujte podmorský život pri šnorchlovaní a svojmu telu doprajte tradičnú ajurvédsku masáž.

Co dělat na Srí Lance

Čo vidieť na Srí Lanke

Prezrite si Chrám Buddhovho zubu v Kandy zapísaný na zozname UNESCO, v ktorom je ukrytá posvätná relikvia - Buddhov zub. Prejdite sa historickou časťou mesta Galle, ktoré je vďaka svojim hradbám a unikátnej architektúre v holandskom štýle zo 17. storočia, tiež zapísané na zozname UNESCO. Pozostatky kráľovských palácov je možné vidieť v bývalých kráľovských mestách Anuradhapura a Polonnaruwa. Ako na anglickom vidieku minulého storočia sa budete cítiť v horskom mestečku Nuwara Eliya.sloniom útulku v Pinnewale uvidíte 80 slonov, vrátane tých nedávno narodených. Zájdite aj do niektorej z unikátnych korytnačích liahni na pláži, kde korytnačky staré len niekoľko dní čakajú na vypustenie do oceánu.

 

SPÄŤ NA SRÍ LANKA DOVOLENKA 

Co vidět na Srí Lance