Co dělat na Maledivách

Prečo na Maledivy

Maledivy ponúka vďaka svojim ostrovčekom s belostnými plážami a pokojnú tyrkysovou vodou, bohatému podmorskému životu s pestrofarebnými koralmi a množstvom rýb a výbornému servisu hotelových resortov ideálne podmienky pre pokojnú exotickú dovolenku.

 

Maledivy - pláže

Na Maledivách nájdete pôvabné pláže s nádherným bielym pieskom a lagúnami s priezračnou vodou lemované palmami a tropickou vegetáciou. Väčšina ostrovov je obklopená koralovými útesmi s množstvom útesových rýb a podmorské flóry, ktoré ponúkajú skvelé podmienky pre šnorchlovanie. 

Maledivy - viac než len pláže

Okrem šnorchlovania pri blízkych korálových útesov sa môžete vydať na prehliadku niektorého z obývaných ostrovov, na rybolov, môžete relaxovať pri masážach a v kúpeľoch, užiť si niektorý z vodných športov alebo sa vydať na romantickú plavbu pri západe slnka spojenú s pozorovaním delfínov.

Svadba na Maledivách
Svadba na Maledivách už nemusí byť len Vaším splneným snom. S nami sa Vaše sny stanú skutočnosťou!
 
Maledivy patria k najromantickejším miestam pre svadobné obrady. Prežite svadbu na Maledivách alebo obnovenie manželského sľubu na bielych plážach Malediv a získajte nezabudnuteľné zážitky na celý život, ktoré Vám nikto nevezme.
 
Spojte Vašu svadobnú cestu so svadbou v raji na Maledivách.
Šnorchlovanie Maledivy

Dobré podmienky pre šnorchlovanie ponúka na súostroví Maledivy každej ostrovné letovisko. Ostrovy sú obklopené lemovými útesmi, pri ktorých sa preháňajú kŕdle útesových rybiek a môžete tu vidieť i korytnačky alebo raje. Letoviska usporadúvajú niekoľkokrát denne plavby ku šnorchlovacím lokalitám v blízkom okolí.

Potápanie Maledivy

Maledivy sú vďaka fantastickej viditeľnosti, rozmanitosti podmorskej flóry a fauny, teplej vode a nespočetnému množstvu potápačských lokalít rajom potápania. Každé letovisko má svoje vlastné profesionálne potápačské stredisko, ktoré musia spĺňať prísne predpisy. Môžete tu absolvovať aj kurzy potápania zakončené získaním certifikátu PADI.

 

 

Kitesurfing Maledivy

Pokojné lagúny obklopujúce ostrovy ponúkajú skvelé podmienky pre mnoho druhov vodných športov. Vo väčšine rezortov nájdete strediská vodných športov, ktorá ponúka napr jazdu na vodných lyžiach, jazdu na banáne, parasailing, kitesurfing, kanoe, jet-ski, plachtenie, windsurfing apod.

 

Prístav - Maledivy

Ak chcete spoznať naozajstný život Maledivcov, vypravte sa na niektorý z ostrovov obývaných domorodcami. Uvidíte malé rybárske osady s tradičnými farebnými domčekmi a prístavy, a spoznáte životný štýl Maledivcov. Návšteva obývaného ostrova je tiež dobrou príležitosťou k zakúpenia suvenírov,  najčastejšie drevených lakovaných predmetov, výrobkov z kokosových škrupín a zlatých či strieborných šperkov. Ostrov je potrebné opustiť pred západom slnka.

Trh v Male

Hlavné mesto Maledív, Male, je protipólom pokojných ostrovných rezortov. Je to živé, stotisícové mesto s obchodmi a rušnými rybími a potravinovými tržnicami, kde uvidíte ten pravý maldivský život. Male je tiež dobrým miestom k nákupom za ceny neporovnateľne nižšie ako kdekoľvek na okolitých ostrovoch. Alkohol tu ale rovnako ako inde na Maledivách nekúpite. Na ktoromkoľvek mieste v Male nebudete nikdy ďalej ako 10 minút od oceánu.

Masáže Maledivy

V každom letovisku na Maldivách sú k dispozícii masáže a kúpele využívajúce k regenerácii tela bylinné oleje a liečivé rastliny. V ponuke sú najrôznejšie relaxačné, liečebné a omladzujúce procedúry vychádzajúce z thajských, balijských a ajurvédskych masážnych a ošetrujúcich postupov. Dopriať si môžete bylinný kúpeľ, pobyt v saune alebo v parnej komore.

Rybolov Maledivy

Rybolov bol pre obyvateľov Maldív vždy hlavným zdrojom potravy. Je tomu tak aj dnes, kedy okrem rybolovu a turistického priemyslu, na Maldivách prakticky žiadny iný priemysel nenájdete.
Chytanie rýb je na Maldivách a až do vzdialenosti 320 kilometrov od hranice atolov možné len na klasické prúty a udice. Najlepším obdobím pre športové rybárčenie na Maledivách je január až apríl, kedy je more pokojné a počasie stále a suché.

Kŕmenie rají na Maledivách

Pravdepodobnosť, že počas dovolenky na Maledivách zahliadnete delfína je pomerne vysoká. Rezorty navyše organizujú výlety k lokalitám, kde sú delfíny pravidelne kŕmené a šanca na spozorovanie delfínov sa tak násobí. V niektorých rezortoch prebieha v podvečer pravidelné kŕmenie rají, pri ktorom raje priplávajú až k pláži a berú si potravu z rúk. Na plážach je niekedy možné vidieť aj korytnačky.

Golf Maledivy

Rekreačný golf je možné na Maldivách hrať na dvoch golfových ihriskách. Prvý sa nachádza neďaleko hlavného mesta Male na atole Severný Male v rezorte Kuredu Island Resort and Spa a druhý úplne na juhu Maldív na atole Addu v rezorte Shangri-La 's Villingilis Resort and Spa. Obe sú súčasťou ostrovných rezortov. Maldivská vláda pripravuje megalomanský projekt na vybudovanie obrovského plávajúceho terasovitého golfového ihriska v tvare morskej hvezdice.

Pláže Maledivy

Každý ostrovný rezort na súostroví Maledivy má pláže s nádherným bielym pieskom a lagúnami s priezračnou vodou. Pláže sú lemované palmami a tropickou vegetáciou. Väčšina ostrovov je obklopená koralovými útesmi s množstvom útesových rýb a podmorské flóry a poskytujú skvelé podmienky pre šnorchlovanie. Niektoré rezorty organizujú výlety k plážam neobývaných ostrovov, na ktorých sa budete cítiť ako pravý Robinson Crusoe.