Šnorchlovanie na souostroví Maledivy

Dobré podmienky pre šnorchlovanie ponúka na súostroví Maledivy každej ostrovné letovisko. Ostrovy sú obklopené lemovými útesmi, pri ktorých sa preháňajú kŕdle útesových rybiek a môžete tu vidieť i korytnačky alebo raje. Letoviska usporadúvajú niekoľkokrát denne plavby ku šnorchlovacím lokalitám v blízkom okolí.

Šnorchlovanie Maledivy

Šnorchlovanie na Maledivách - celodenné plavby

Na Maldivách sa môžete vypraviť aj na celodenné plavby k najlepším šnorchlovacím lokalitám v okolí, ktoré organizujú jednotlivé rezorty. Medzi koralmi uvidíte veľa farebných rybiek aj malé žraloky útesové. Maldivy sú domovom pre tri štvrtiny všetkých koralových rýb žijúcich na našej planéte.

Šnorchlovacie plavby Maledivy

Výbava na šnorchlovanie na Maledivách

Vybavenie na šnorchlovanie je možné zapožičať si v hoteloch za poplatok okolo 10 dolárov na deň. Ak ale mienite šnorchlovaním stráviť väčšinu dovolenky na Maledivách, bude pre vás najlepšie priviesť si vlastné vybavenie z domova.

Chráňte sa pred slnkom
Pri šnorchlovaní je dobré obliecť si staršie tričko, ktoré zabráni spáleniu chrbta ostrým maledivskými slnkom. Na nezakryté časti tela aplikujte opaľovací krém s ochranným faktorom 50. .

 

späť na Čo robiť na Maledivách

Šnorchlování Maledivy