Male - hlavné mesto súostrovia Maledivy

Hlavné mesto Maledív, Male, je protipólom pokojných ostrovných rezortov. Je to živé, stotisícové mesto s obchodmi a rušnými rybími a potravinovými tržnicami, kde uvidíte ten pravý maldivský život. Male je tiež dobrým miestom k nákupom za ceny neporovnateľne nižšie ako kdekoľvek na okolitých ostrovoch. Alkohol tu ale rovnako ako inde na Maledivách nekúpite. Na ktoromkoľvek mieste v Male nebudete nikdy ďalej ako 10 minút od oceánu.

Trh v Male

Malé - kam ísť, co vidieť

Prezrite si krásnu Starú piatkovú mešitu - najstaršia mešita na Maledivách postavená v roku 1656 z koralového kameňa a vnútri vyzdobená lakovanými drevorezbami. Prezrite si expozíciu Národného múzea, ktorého budova bývala súčasťou sultánskeho paláca. Mnohé predmety patrili sultánom a niektoré nazhromaždil nórsky moreplavec Thor Heyerdahl. Oázu pokoja nájdete v priľahlom Sultánovom parku. Najväčšiou mešitou v krajine je Veľká piatková mešita postavená v roku 1984.

 

 

Rybí trh v Male

Využite dlhé čakanie na nočný odlet z Maldív k návšteve Male
Hydroplán, zo vzdialenejších rezortov, priváža turistov na letisko skoro popoludní. Medzi príletom hydroplánu a odletom lietadla do Európy je často niekoľko hodín. Túto dobu môžete využiť na návšteve Male - lode do Male odplávajú z prístaviska na  letisko každých 10 minút, cesta trvá 10 minút a prehliadka Male vám nezaberie viac ako 2 hodiny. Batožinu si môžete odložiť za poplatok do letiskovej úschovne. 

 

Male- kde si dať to pravé maledivské jedlo

V Malej je mnoho čajovní (sú označené ako Teashops, Café alebo Hotaa), ktoré ponúkajú nielen čaj (sladený a bez mlieka, niekedy s mliekom sušeným), ale aj typické maldivské pokrmy ako sú polievky, rôzne druhy kari s ryžou a zeleninou a rybie či sladké jednohubky, tzv short eats. Tu máte jedinečnú šancu ochutnať pravú ostrú maledivskú kuchyňu..

 

 

 

späť na Čo robiť na Maledivách

Loď do Malé