Golf Maledivy

Rekreačný golf je možné na Maldivách hrať na dvoch golfových ihriskách. Prvý sa nachádza neďaleko hlavného mesta Male na atole Severný Male v rezorte Kuredu Island Resort and Spa a druhý úplne na juhu Maldív na atole Addu v rezorte Shangri-La 's Villingilis Resort and Spa. Obe sú súčasťou ostrovných rezortov. Maldivská vláda pripravuje megalomanský projekt na vybudovanie obrovského plávajúceho terasovitého golfového ihriska v tvare morskej hvezdice.

Golf Maledivy

Kuredu Golf Club

Golfové ihrisko Kuredu je súčasťou veľkého rezortu Kuredu Island Resort and Spa nachádzajúceho sa na atole Lhaviyani. Na tento atol sa dostanete z medzinárodného letiska Male hydroplánom za 40 minút. Ihrisko je rekreačné šesť-jamkové s párom jamiek 3 a priemernou vzdialenosťou 50,3 metrov. Odpaľovacia dráha je 250 metrov dlhá. 

Kuredu - centrum zábavy a vodných športov
Okrem golfu a služieb s ním súvisiacich ponúka rezort Kuredu všetko, čo si len pod dovolenkou na Maldivách dokážete predstaviť. Sú tu tenisové kurty, bazén, futbalové ihrisko, ihrisko pre plážový volejbal a bedminton, telocvičňa, masáže. Z vodných športov je tu okrem šnorchlovania a potápania, windsurfing, plachtenie, kite-surfing, vodné lyžovanie a kanoistika.

Golf Kuredu

The Villingili Golf Course

Deväťjamkové golfové ihrisko Villingili je súčasťou luxusného rezortu Shangri-La 's Villingilis Resort and Spa na najjužnejšom atole Maldív Addu ležiaceho tesne pod rovníkom a bolo otvorené v roku 2012. Vzdialenosť od medzinárodného letiska Male je asi 500 km a dostanete sa sem vnútroštátnou leteckou linkou, ktorá lieta niekoľkokrát denne na neďaleký ostrov Gan.

Golfové ihrisko obklopené exotikou
Ihrisko bolo navrhnuté pre zábavný a rekreačný golf a zahrať si tu môžu ako golfoví nadšenci, tak aj začiatočníci. PAR jamiek je 3-4 a priemerná vzdialenosť 113 metrov.
Golfové ihrisko Villingili sa rozkladá na ostrovčeku a lemujú ho palmy, exotické rastliny a predovšetkým nádherné tyrkysové lagúny Indického oceánu. V areáli sa nachádza klubovňa, bar s občerstvením a obchod s golfovými potrebami a oblečením.

 

späť na Čo robiť na Maledivách

The Villingili golf, Maledivy