Potápanie na souostroví Maledivy

Maledivy sú vďaka fantastickej viditeľnosti, rozmanitosti podmorskej flóry a fauny, teplej vode a nespočetnému množstvu potápačských lokalít rajom potápania. Každé letovisko má svoje vlastné profesionálne potápačské stredisko, ktoré musia spĺňať prísne predpisy. Môžete tu absolvovať aj kurzy potápania zakončené získaním certifikátu PADI.

 

 

Potápanie Maledivy

Čo uvidíte pri potápaní na Maledivách

 

Pri potápaní na Maldivách môžete okrem podmorskej flóry, kŕdľov farebných koralových rýb, koralov a sasaniek, uvidieť obrie manty, trnuchy, morské korytnačky, žraloky bielocípé útesové, žralokmi kladivohlavých a ďalšie druhy neškodných žralokov, murény, dvojmetrové cheilinus obrovské, na niekoľkých miestach sú potopené vraky lodí pokryté koralmi. Tí najšťastnejší z vás zazrú možno aj žraloka veľrybieho, dorastajúceho do dĺžky až 12 metrov.

 

 

Podmorský svet Maledivy

Výletné potápačské plavby - safari cruise

V každom rezorte nájdete profesionálne potápačskú základňu, ktorá organizuje jednodňové výlety k najzaujímavejším potápačským lokalitám v okolí. Ak jei potápanie vaším hlavným dôvodom pre dovolenku na Maldivách, potom sa môžete zúčastniť niekoľkodňovej potápačskej plavby okolo atolov. Okrem potápania môžete v rámci plavby aj šnorchlovať, rybárčiť alebo si prezrieť domorodé osady na ostrovoch.

 

 

späť na Čo robiť na Maledivách

Potápačské plavby Maledivy