Cestovná kancelária GO2 - výhodné ceny zájazdov
CK GO2 patrí medzi najväčších poskytovateľov služieb skupinám a individuálnym cestovateľom na Maledivy a Srí Lanku. Chceme Vám zaručiť, že sme Vám zaistili tie najvýhodnejšie služby na trhu, a preto Vám poskytujeme bezkonkurenčnú cenovú garanciu.
Mapa Srí Lanka

Prezrite si mapu ostrova Srí Lanka od Go2 Srilanka + Maledivy.

Nájdete v nej najlepšie južné pláže, najvýznamnejšie pamiatky vo vnútrozemí, národné parky i miesta vhodné na turistiku. Vďaka svojej rozmanitosti je Srí Lanka vhodná na relaxačnú aj aktívnu dovolenku. Originálne itineráre z našej dielne dokážeme prispôsobiť všetkým vekovým kategóriám. 

Pozrite sa naše ZÁJAZDY NA OSTROV SRÍ LANKA a vydajte sa s nami poznať tuto fascinujúcu zem.

Srí Lanka fakty

Oficiálny názov Srí Lanky: Srílanská demokratická socialistická republika
Prezident: Maithripala Sirisena (od januára 2015, pred ním bol Mahinda Rajapaksa necelých 10 rokov prezidentom)

Hlavné mesto Srí Lanky:  Srí Jayawardenapura (Kotte)

Najvyššia hora: Pidurutalagala (Mt. Pedro) 2.524 m.n.m., neďaleko mesta Nuwara Eliya

Srí Lanka ľudia

Ľudia na ostrove Srí Lanka sú veľmi priateľskí, usmievaví a pohodoví. Srílanská mentalita je veľmi odlišná od európskej - na všetko je dosť času, všetko sa rieši v pokoji a zdá sa, že slovo stres tu nepoznajú. Žijú skromne a problémy si nepripúšťajú. Na Srí Lanke rýchlo zabudnete na zhon a starosti bežného života.

Náboženstvo Srí Lanka

Náboženstvo má na ostrove Srí Lanka obrovský význam. V roku 2008 bola Srí Lanka označená za tretiu najviac nábožensky založenú krajine na svete. Ak sa Vás na Srí Lanke niekto spýta, aké máte náboženstvo, a vy poviete, že žiadne, bude to pre neho nepochopiteľné. A pravdepodobne svoju otázku zopakuje. Prevažuje tu budhizmus.

Kolombo

Hlavné mesto Srí Lanky sa nazýva Srí Jayawardenapura (často sa používa jednoduchší skorší názov Kotte). Kolombo bývalo hlavným mestom Srí Lanky (predtým Cejlón) od roku 1815, kedy vládu nad ostrovom prevzali Briti, až do nedávnej doby. Srí Jayawardenapura je časťou Kolomba a oficiálne prevzalo titul hlavného mesta po tom, čo tu bola postavená nová budova parlamentu.

Štvrť Srí Jayawardenapura získala svoje pomenovanie po prvom prezidentovi Srí Lanky. Je to administratívne hlavné mesto Srí Lanky. Srí Jayawardenapura je predmestím Kolomba a parlament sem bol presťahovaný z centra Kolomba kvôli hustej doprave a dopravným zápcham v meste. Nový parlament je teraz obklopený jazerom a parkami.