Hlavné mesto Srí Lanky

Hlavné mesto Srí Lanky sa nazýva Srí Jayawardenapura (často sa používa jednoduchší skorší názov Kotte). Kolombo bývalo hlavným mestom Srí Lanky (predtým Cejlón) od roku 1815, kedy vládu nad ostrovom prevzali Briti, až do nedávnej doby. Srí Jayawardenapura je časťou Kolomba a oficiálne prevzalo titul hlavného mesta po tom, čo tu bola postavená nová budova parlamentu.

Štvrť Srí Jayawardenapura získala svoje pomenovanie po prvom prezidentovi Srí Lanky. Je to administratívne hlavné mesto Srí Lanky. Srí Jayawardenapura je predmestím Kolomba a parlament sem bol presťahovaný z centra Kolomba kvôli hustej doprave a dopravným zápcham v meste. Nový parlament je teraz obklopený jazerom a parkami.

Kolombo

Kolombo - hlavné mesto provincie

Známe Kolombo je hlavným mestom západnej provincie Srí Lanky a centrom obchodu a finančníctva. Zámerom vlády je vybudovať z Kolomba druhý Singapur (obchody, finančné inštitúcie a drahé hotely medzinárodných reťazcov). 
V Kolombe nie je príliš čo k videniu, je tu hustá doprava a veľmi zlý vzduch plný výfukových splodín. Medzi cestovateľmi prevláda názor, že je najlepšie sa mu vyhnúť.

Medzinárodné letisko Bandaranayake (CBM) leží asi 30 kilometrov severne od Kolomba. Z Viedne a z Prahy lieta na toto letisko niekoľko leteckých spoločností s prestupom.  

CK Go2 Vám zaistí pre Vašu dovolenku lacné letenky na ostrov Srí Lanka. Viac v sekcií LETENKY SRÍ LANKA

Hlavní nádraží, Kolombo