Pláž Mirissa - exotika ako sa patrí

Pláž Mirissa - exotika ako sa patrí

Belostná pláž v Mirisse má svoj osobitý pôvab. Voda je tu priezračne tyrkysová a more je vhodné na kúpanie. Okrem iného tu môžete šnorchlovať nad koralmi alebo pozorovať obrie modré veľryby a delfíny vo voľnej prírode.
Na pláži a v dedine nájdete dostatok reštaurácií a obchodíkov so suvenírmi a unikátnu korytnačiu záchrannú stanicu. Skoro ráno si môžete zájsť pozrieť tunajší prístav, kam rybári privážajú svoje úlovky. Svojmu telu doprajte tradičné ajurvédske masáže v tropickej záhrade.

Na odpočinok pri zájazdoch Go2 volíme práve pláž v Mirisse, lebo je podľa nášho názoru zo západných a južných pláží najlepšia.


 

Okolie Mirissy

Neďaleko Mirissy sa nachádza historické mesto Galle, ktoré je vďaka svojim hradbám a jedinečnej holandskej architektúre zo 17. storočia zapísané na zoznam UNESCO a národný park Yala, kde môžete vo voľnej prírode pozorovať slony, gepardy, byvoly, krokodíly a ďalšie zvieratá. Navštíviť môžete aj pôvodný dažďový prales Sinharádža.

Vzdialenosť (transfer autom): 2,5 hodiny od letiska, Galle 45 minút, Yala a dažďový prales 2,5 - 3 hodiny

 

 

.

Pláž Mirissa
Pláž MirissaZájdite sa pozrieť do korytnačej liahne uprostred pláže, kde na svoje vypustenie do oceánu čakajú korytnačky staré len niekoľko dní. Navštívte koloniálne mesto Galle (UNESCO) a neďalekú pláž v Unawatune.