Zájazd MALEDIVY, DUBAJ A ABÚ DHABÍ

Zájazd Maledivy, Dubaj a Abú Dhabí
Zájazd MALEDIVY, DUBAJ A ABÚ DHABÍ
9 dní / 7 nocí
Termín: 
celoročne
Dní: 
9 dní
Cena od: 
1 885 EUR
Cena obsahuje: 
 • ubytovanie s polpenziou na Maldivách v rezorte Paradise Island 4 * (4 noci)
 • ubytovanie s raňajkami v Dubaji (3 noci)
 • medzinárodnú letenku vr. táx v najnižšej knihovacej triede
 • transfer z letiska Malé do rezortu a späť
 • letiskové transfery v Dubaji
 • výlet do Arabskej púšte v Dubaji
 • večera v Arabskej púšti v Dubaji
 • prehliadka Dubaja s anglicky hovoriacim sprievodcom
 • celodenný výlet do emirátu Abú Dhabí
 • služby českého delegáta na Maledivách a v Dubaji
 • poistenie úpadku CK
Cena neobsahuje: 
 • poistenie liečebných nákladov a storna letenky a zájazdu
 • ostatné stravovanie a výdavky
 • hotelovou daň v Dubaji (10AED / izba / noc pri 3 * hoteloch 15AED / izba / noc pri 4 * hoteloch)
ZĽAVOVÉ PONUKY A AKCIE
 
 • zľavy na ubytovanie mimo hlavnej sezóny
 • zľavy na ubytovanie, stravovanie a transfer pre deti do 12 rokov

 

Pláž Maledivy
Maledivy
šnorchlovanie Maledivy
Maledivy
Púšť Dubaj
Púšť Dubaj
Hotel Burj Al Arab, Dubaj
Burj Khalífa - Dubaj
Veľká piatočná mešita - Abú Dhabí
Veľká piatočná mešita - Abú Dhabí
Abú Dhabí

Zájazd MALEDIVY, DUBAJ A ABÚ DHABÍ

9 dní / 7 nocí
 • relaxujte na bielych plážach
 • objavujte úchvatný podmorský svet
 • vychutnajte si romantické západy slnka
 • vydajte sa na duny do Arabskej púšte
 • prejdite sa trhy s korením a so zlatom
 • zhliadnite na Dubaj z vtáčej perspektívy
 • ochutnajte tradičné arabská jedlá
 • spoznajte Abú Dhabí s nádhernou mešitou

Kombinácia pobytovej a poznávacej dovolenky zameranej na zážitky. Čaká Vás relaxácia na bielych plážach exotických Maldív s možnosťou šnorchlovania, masáží, výletov na obývané ostrovy a športové aktivity ponúkané rezortom. V druhej časti dovolenky sa zastavíte v Dubaji, kde sa vydáte do Arabskej púšte za úchvatným západom slnka spojeným s romantickou večerou v púštnom beduínskom kempe. Prezrie si historickú časť Dubaja s trhom korenia a so zlatom. V Abú Dhabí, známom závodným okruhom F1, si prehliadnete jednu z najväčších a najkrajších mešít na svete.

Popis zájezdu: 

Deň 1:   Odlet na Maledivy z Viedne

Odlet na Maledivy.


Deň 2:   Prílet na Maledivy
 

Prílet na Maledivy a transfer z letiska do rezortu Paradise island alebo iného Vami vybraného (za príplatok).
Ubytovanie a voľný program, odpočinok.


Deň 3-5:   Pobyt na Maledivách

Relax na tropickom ostrove Paradise Island, prípadne inom Vami vybranom. Kúpanie, šnorchlovanie, možnosť využiť širokú ponuku zábavy, masáží a SPA, vodných športov a výletov ponúkaných rezortom.


Deň 6:   Odlet do Dubaja, výlet do púšte

Po raňajkách transfer na letisko a odlet do Dubaja. Transfer do hotela. Ubytovanie v hoteli a krátky odpočinok.
Popoludní výlet do Arabskej púšte. S miestnym aglicky hovoriacim vodičom sa vydáte vozidlom 4x4 za romantickým západom slnka na piesočnaté duny.
Nasledovať bude barbeque večera v beduínskom kempe uprostred púšte, predstavenie arabskej kultúry a ornamentálne maľovanie hennou.
Večer návrat do hotela v Dubaji.


Deň 7:   Dubaj - prehliadka mesta so sprievodcom
 

Vydajte sa s miestnym sprievodcom do historickej časti Dubaja, mesta rozrastajúceho sa v arabskej púšti na pobreží Gulfského zálivu. História sa tu prelína so súčasnosťou a mesto Vám ponúkne unikátny pohľad na nové a staré, ktorá činí z Dubaja jedno z najviac fascinujúcich miest sveta.

Na začiatku cesty sa Vám naskytne magický pohľad na Dubai Creek - miesta, ktoré osídlili prví obyvatelia Dubaja. Navštívite historickú časť Bastakiya s očarujúcimi domami s veternými vežičkami postavenými bohatými obchodníkmi.
Potom sa presuniete k 225 rokov starej pevnosti Al Fahidi, kde je teraz Múzeum mesta Dubaja uchovávajúce cenné historické pamiatky a písomnosti a kroniky vývoja a rozvoja mesta.

O niekoľko ulíc ďalej nasadnete na tradičnú drevenú loď abra, ktorá Vás prevezie na druhú stranu vodného kanála Creek k starému trhu s korením a so zlatom. Uvidíte tu koreniny použité na prípravu arabských jedál a tie najlepšie zlaté šperky v meste. Zastavíte sa v klenotnici, kde zhliadneme exkluzívnu privátnu prehliadku šperkov.
Po krátkej jazde bude Vaším ďalším cieľom mešita Jumeirah Mosque, architektonický medzník Dubaja, kde môžete zaobstarať skvelé fotografie.
Putovanie Dubajom zakončíte u moderného najluxusnejšieho hotela sveta, Burj Al Arab pri pláži Jumeirah.


Popoludní voľný program - možná prehliadka nových častí Dubaja, návšteva Burj Khalifa, najvyššej stavby sveta, alebo obrieho akvária a zspievajúcej fontány.


Deň 8:   Abú Dhabí - prehliadka mesta so sprievodcom

Vydajte sa s miestnym sprievodcom do Abú Dhabí - hlavného mesta Spojených arabských emirátov (SAE), jedného z najväčších producentov ropy na svete a mesta s pretekárskym okruhom F1.

Vaša cesta začne v Dubaji, kde pôjdete okolo najväčšieho človekom vybudovaného prístavu na svete v časti Jebel Ali a okolo letiska Dubai World Central. Za necelé dve hodiny sa ocitnete v Abú Dhabí, jednom zo siedmich emirátov SEA pretkaného nespočetnými morskými kanály.

Budete očarení dizajnom ultramoderných budov aj jedinečnou krásou grandióznej mešity Grand Mosque, jednej z najväčších a najkrajších mešít na svete, na ktorej výstavbe a výzdobe sa podieľalo 20 krajín. Koberec v hlavnej modlitebnej sále zaberá plochu 5.627m2 a luster vyrobený v Nemecku a posádzaný krištáľmi Swarovski je 15 metrov vysoký a v priemere meria 10 metrov. Mešita pojme až 40.000 osôb.
Pokračovať budete do centra mesta na známej námestí Union Square, ktorého domy symbolizujú témy inšpirovaná históriou krajiny. Po krátkej jazde pobrežnej časti Corniche prídete do Hertitage Village. Táto historická dedinka bola navrhnutá šejkom Zayed Ben Sultan al Nahyan ako pripomienka dávnych časov novej generácii. Pri prechádzke dedinkou si môžete nakúpiť suveníry. Ďalšiu príležitosť k nákupom budete mať v neďalekom modernom nákupnom centre Abú Dhabí Marina Mall.


Deň 9:   Odlet do Viedne

Po raňajkách transfer na letisko a odlet do Viedne. Návrat do Viedne popoludní.