Vybavenie ETA víza na Srí Lanku – návod

Vybavenie ETA víza na Srí Lanku – návod

  1. K získaniu a podaniu žiadosti o elektronické vízum ETA sa podává prostredníctvom formulára, na webových stránkach imigračného úradu Srí Lanky, tu: http://www.eta.gov.lk/slvisa/. (K vyplneniu je nutná základná znalosť angličtiny.)
  2. Najprv kliknete na tlačítko „Tourist ETA“ a potom na možnosť „Apply for an Individual“ (Pozn. Ak cestujete v páre či ako rodina - mimo detí do veku 12 rokov - vyplňujte prosím všetky údaje presne takto, ako jednotlivec.)
  3. V ďalších krokoch vyplníte nasledujúce údaje, požadované vo formulári: meno a priezvisko, dátum a zem narodenia, pohlavie, číslo pasu, dátum vydania a platnosti pasu, predpokladaný deň príletu, účel návštevy Srí Lanky (holiday-dovolenka, visit of relatives - návšteva príbuzných či iný turistický účel), adresa v ČR a miesto pobytu na Srí Lanke, emailovú adresu a telefón (Pozn. Môžete kľudne uviesť názov prvého hotela, v ktorom budete tráviť prvu noc vrátane kontaktných údajov), atď…
  4. Poriadne si skontrolujte vyplnené údaje a potvrďte ich správnosť. Nasledne dôjde k presmerovaniu na stránku s platobnou bránou. Platbu urobte prostredníctvom platobnej karty.
  5. Potom na vašu emailovú adresu obdržíte počas niekoľkých hodín potvrdenie o prijatí žiadosti ETA víza na Srí Lanku. (Pozn. Len vo výnimočných prípadoch môže trvať proces niekoľko málo dní)
  6. ETA víza na Srí Lanku si na záver vytlačte pre prípadnú kontrolu na check-in priehradke, na letisku alebo ho môžete kľudne doložiť v elektronickej podobe, otvorením emailu z vášho mobilu.
  7. Po prílete na imigračnom oddelení na Srí Lanke, predložte na žiadosť spoločne s vaším pasom. (Pozn. Väčšinou je online ETA už automaticky zaregistrovaná do letiskového systému ako v ČR, tak aj na Srí Lanke.)
ETA víza Srí Lanka