Turistika na Srí Lanke

 

Hornatá časť ostrova Srí Lanka, v ktorej postupne mizne teplo nížin, je tým pravým miestom pre nenáročnú turistiku. Časť vysočiny je zapísaná na zozname UNESCO. Sú tu nekonečné čajové plantáže, svieža príroda s potokmi a vodopádmi a impozantné vyhliadky s niekoľko stometrovými zrázmi.

 

 

Turistika Srí Lanka

Hortonské pláne - náhorná plošina s Koncom sveta

Národný park Hortonské pláne je náhornou plošinou vo výške cez 2000 mnm a je zapísaný na zozname UNESCO. Je to krásna, tichá oblasť vysočiny s množstvom zveri, pokrytá trávou, lesmi, jazerami a vodopádmi. Náhly osemstometrový zráz nesie názov Koniec sveta. Kvôli hustej hmle, ktorá celú oblasť zahaľuje od 10. hodiny dopoludnia, by ste tu mali byť najneskôr o 7 hod. ráno. Turistický okruh je dlhý 9 km.

Hortonské pláně

Ella - krátké výlety s úžasnými výhľadmi

Malá horská dedinka Ella v rovnomennej tiesňave, neďaleko Haputale, ponúka niekoľko možností pre krátke túry s úžasnými výhľadmi. Vydať sa môžete cez čajové plantáže na horu zvanú Malá Adamova hora, k vodopádu Rawan Ella alebo po koľajniciach k vodopádu Rawan a ďalej na skalu Ella Rock, z ktorej je úžasný výhľad do tiesňavy Ella.

Turistika Srí Lanka - Ella

Pohorie Knuckles

Pohorie Knuckles nájdete severovýchodne od mesta Kandy. Vrcholky pohoria vyzerajú ako kĺby zovretej päste, preto názov Knuckles - kĺby. Oblasť je prírodnou rezerváciou a je zapísaná na zozname UNESCO.

 

SPÄŤ NA SRÍ LANKA SPRIEVODCA