Tangalla - jedna z najlepších pláží na Srí Lanke pre milovníkov kľudu a pohody

Tangalla - jedna z najlepších pláží na Srí Lanke pre milovníkov kľudu a pohody

Pokiaľ hľadáte počas svojho pobytu na Srí Lanke po krásnej a zároveň kľudnej pláži, Tangalla je tým pravým miestom, kde ju hľadať. Hlavná pláž s jemným pieskom a palmami v pozadí sa tiahne kam len oho dohliadne. Tangalla je vhodná skôr pre plážové aktivity. Plávať tu je možné za kamennými priehradami, o ktoré sa trieštia veľké vlny. Ak milujete kľud a radi sa započúvate do šumenia oceánu, najlepšie pláže ukrýva Srí Lanka práve tam.

Okolie Tangally:

  • Menšie pláže juhozápadne od Tangally ponúkajú dokonalý kľud. Nájdete tu svetlý piesok, priezračné modré vody, a okrem lacnejších guesthousov alebo rezortov zostávajúcich z chatiek, už vôbec nič
  • Unakuruwa Bay: Záliv, ktorý si svojou pohodovou atmosférou a dobrými vlnami získal priazeň hlavne u surfárov a miestnych. Nájdete tu požičovne surfov, ale aj bary zbité z pár prkien.

Vzdialenosť od letiska: 4 hodiny

Pláž Tangalla

Na najlepšie krevety a mangový šalát zájdite do reštaurácie Dream Family. Ide o rodinný podnik, kde matka s dcérou varia, otec v noci chytá ryby a krevety a syn zastáva rolu obsluhy aj manažéra. Jedlo je výborné a budete sa cítiť skoro ako doma.