Sloní útulok Pinnawala

Sloní útulok Pinnawala sa stará o 80 slonov rôzneho veku, od úplne maličkých až po slony vysokého veku. Niektoré z nich boli nájdené vo voľnej prírode choré, zranené alebo opustené. Nikde inde na Srí Lanke neuvidíte toľko slonov pohromade. Dva slony z tohto útulku darovala v októbri 2012 vláda Srí Lanky ZOO v Prahe. Pinnawala sa nachádza asi pol hodiny jazdy autom od Kandy v smere na Kolombo. Pri útulku sú reštaurácie a obchody so suvenírmi vyrobenými zo slonieho trusu.

Sloní útulok Pinnewala

Nakŕmte sloníča v Pinnawale

O deviatej ráno začína kŕmenie slonov. Malé sloníčatá sú kŕmené mliekom z fľaše. O desiatej hodine prechádzajú všetky slony dole z kopca a cez cestu k blízkej rieke, kde sa dve hodiny kúpu a vystrájajú v rieke. Na poludnie sa vracajú späť na kopec. O jednej popoludní začína ďalšie kŕmenie slonov a po hodine opäť schádzajú k rieke a kúpu sa. Potom sa zase vracajú späť na kopec, kde sa voľne pohybujú po areáli útulku. Na bezpečnosť turistov dohliadajú ošetrovatelia slonov.

Pinnewala, Srí Lanka

Prevezte sa na slonovi na Srí Lanke

Na Srí Lanke máte jedinečnú možnosť previezť sa na slonovi v prostredí exotickej divočiny. V okolí útulku je niekoľko miest, kde sa môžete na slonovi nielen previezť, ale aj ho nakŕmiť alebo poškrabkať. Prechádzka prebieha pod dohľadom skúsených ošetrovateľov - mahutov.

 

 

SPÄŤ NA SRÍ LANKA SPRIEVODCA