Elektronická víza Srí Lanka - ETA

Elektronická víza Srí Lanka - ETA

  • Žiadosť o elektronické vízum, tzv. ETA víza Srí Lanka sa podáva prostredníctvom formulára na webových stránkach imigračného úradu Srí Lanky, tu: http://www.eta.gov.lk/slvisa/. K vyplneniu je nutná základná znalosť angličtiny.
  • Žiadosť sa odporúča vyplniť niekoľko dní pred odletom, ale pre tých, čo nechávajú všetko na poslednú chvíľu máme dobrú správu! Elektronické vízum na Srí Lanku možno vyplniť kľudne v ten istý deň, niekoľko hodín pred odletom. 
  • Odporúčame urobiť si registráciu z pohodlia vášho domova aby ste sa následne vyhli nepríjemnému čakaniu vo fronte, po prílete pri imigračných priehradkách. 
  • Poplatok za ETA víza Srí Lanka je v období od 1.8.2019 do 31.1.2020 za 0.00 USD. Pôvodná cena bola vždy 35 USD/osobu. Deti do 12 rokov obdržia vízum zdarma.
  • Zakúpenie ETA vízum až po prílete a na počkanie je tiež možné, ale obvykle o 5 USD drahšie. Vyplňuje sa tu rovnaký formulár ako pri online registrácii.

TIP: Ak by ste náhodou obdržali len potvrdenie o prijatí žiadosti a nie skutočný elektronický dokument ETA, a to aj keď sa vám daná čiastka za vízum strhla, vytlačte si prosím potvrdenie o prijatí tejto žiadosti a predložte ho po prílete, spoločne s výpisom z účtu na imigračnej priehradke.