Doprava na Srí Lanke

Doprava na Srí Lanke

Verejná doprava na Srí Lanke

Tuk tuky

Verejná doprava na Srí Lanke je síce pomalá, ale tiež veľmi lacná. Klasickým dopravným prostriedkom je na Srí Lanke tuk tuk, do ktorého sa vojdu až tri osoby. Je bežné zjednávať so šoférom, cenu si dohodnite a potvrďte ešte predtým ako vyrazíte na cestu.

Vlaky a autobusy

Lístok na vlak si môžete kúpiť v prvej, druhej alebo tretej triede. Prvá trieda vám garantuje miesto na sedenie, ale neexistuje vo všetkých spojoch. Cestovný poriadok vlakov nájdete v aplikácii SL Trains.

Oficiálny cestovný poriadok pre autobus neexidtuje. Stačí len prísť na autobusovú stanicu a miestni šoféri vám ochotne pomôžu. Sú tu klasické autobusy, ktoré vyrážajú keď je autobus aspoň z väčšej časti zaplnený. Môžete tiež použiť súkromné autobusy, ktoré sú síce o niečo drahšie a pre menej osôb, ale sú rýchlejšie a často klimatizované.

 

Prenájom auta so šoférom

Na vzdialenejšie výlety alebo presuny si tiež môžete prenajať auto so šoférom. Zaplatíte síce viac, než by ste cestovali s miestnymi, ale cesta bude rýchlejšia, komfortnejšia a šofér bude aj vaším sprievodcom.

Tip: Stiahnite si aplikáciu Pick me, ak sa chcete vyhnúť zjednávaniu. Pick me je dostupná skôr vo väčších mestách a funguje podobne ako Uber. Ponúkne vám možnosť objednania tuk tuku, malého auta, klasické auto aj dodávku a rovno uvidíte cenu, ktorú zaplatíte.