Dažďový prales Sinharádža
Termín: 
november-apríl
Délka: 
1 deŇ
Cena od: 
26 EUR
Začátek výletu: 
5:30
Vzdálenost z Mirissy: 
3 hodiny
Cena obsahuje: 

dopravu do dažďového pralesa a späť do Mirissy

Cena neobsahuje vstupné (asi 6 USD/os. + asi 8 USD sprievodca/skupina)

Co s sebou: 

pevnú obuv a oblečenie do prírody, doporučujeme i pršiplášť alebo dáždnik

DAŽĎOVÝ PRALES SINHARÁDŽA

  • fauna a flóra dažďového pralesa
  • vysoké stromy
  • potoky
  • ​vodopády
  • možnost ubytovania  na okraji dažďového pralesa

 

Pri tomto jednodňovom výlete podniknete výpravu do lesnej rezervácie Sinharádža zapísanej na zozname UNESCO, ktorá je poslednou veľkou oblasťou neskresleného dažďového pralesa na Srí Lanke. Názov Sinharádža znamená v preklade Leví kráľ. Prales bol pravdepodobne posledným miestom výskytu srílanského leva. 

Místo, zajímavosti: 

Dažďový prales Sinharádža sa rozkladá na širokom horskom hrebeni a najvyššia hora tu dosahuje 1 171m. V pralese je niekoľko riek, potokov a vodopádov. Stromy dosahujú výšky 45 metrov a takmer všetky sú zriedkavé. 150 druhov stromov a popínavých rastlín vyskytujúcich sa v pralese môžete vidieť v prírode len na Srí Lanke. Žije tu množstvo zveri, 45 druhov plazov a 147 druhov vtákov, z ktorých 18 druhov môžete uvidieť iba na Srí Lanke

Program: 

Skoro ráno sa vyberiete autom do oblasti dažďového pralesa. Cesta trvá približne 3 hodiny. Prales sa vydáte preskúmať s miestnym sprievodcom, ktorý Vás zoznámi s jeho flórou, faunou a zaujímavosťami. Toto miesto patrí k najdaždivejšom na Srí Lanke. Vďaka miestnej klíme sa nad dažďovým pralesom takmer neustále vytvárajú dažďové mraky a mrholenie alebo dážď sú tak veľmi časté.

 

 

Návštevu dažďového pralesa je možné zaradiť i do poznávacieho okruhu vnútrozemím.