Víza na Maledivy

Vízum na Maledivy netreba zariaďovať pred odletom. Krátkodobé 30 dňové vízum dostane každý turista po prílete na Maledivy priamo na letisku po predložení vyplnenej príletovej karty zadarmo.

Maledivy dovolenka - víza

Vízum na Maledivy - príletová karta

Vízum na Maledivy získate po prílete na Maledivy po predložení vyplnenej príletovej karty. Karty obdržíte buď v lietadle alebo pri imigračnej prepážky na letisku Malé. Do karty je potrebné uviesť meno, priezvisko, štátnu príslušnosť, číslo letu, názov leteckej spoločnosti a odkiaľ letíte, číslo pasu, platnosť pasu a názov hotela, v ktorom máte zabezpečené ubytovanie. Platnosť pasu musí byť ešte minimálne 6 mesiacov od dátumu návratu do SR. Predĺženie víz nad 30 dní pobytu je možné za poplatok.

Víza na Maledivy

Prílet na Maledivy a rezervácia ubytovania

Imigračný pracovník má právo požadovať predloženie potvrdenej rezervácie ubytovania. Ak nebudete mať zarezervovaný hotel, budete nútení si ho zarezervovať pri stánku cestovnej kancelárie priamo na letisku. Cena za ubytovanie bude v takom prípade vyššia, než keby ste si hotel rezervovali niekoľko týždňov či mesiacov dopredu.

 

 

 

Ubytovanie Maledivy

 Využite možnosti rezervácie hotelov za výhodné ceny prostredníctvom našej cestovnej kancelárie Ponuku hotelov na Maledivách nájdete TU. Ceny Vám na požiadanie radi zašleme. 

Letisko Maledivy - colná kontrola

Na Maledivy je prísne zakázané dovážať alkoholické nápoje, pornografické materiály, omamné látky, strelné zbrane, harpúny, bravčové mäso (aj v konzerve) a modloslužobné predmety (napr. biblie, obrázky s Budhom a veľké kríže s vyobrazením Krista, budhistické suveníry zo Srí Lanky, problém môže nastať aj u veľkých viditeľných tetovaní Budhu alebo Krista).

Z Maledív je zakázaný vývoz korytnačiny a akýchkoľvek výrobkov obsahujúcich korytnačinu. Do Európy je prísne zakázaný dovoz mušlí a koralov (aj drobných úlomkov koralov), a to nielen z Maledív. Aj keď veľké farebné mušle a výrobky z koralov vyzerajú lákavo, ich kúpu Vám neodporúčame.

 

 

Korál Maledivy