Maledivy - jedlo a pitie

Jedlo v hotelových reštauráciách na Maledivách je vo všetkých rezortoch veľmi chutné, ovplyvnené stredomorskou, indickou, arabskou a ázijskou kuchyňou. Základnými surovinami sú tradične ryby a morské plody, kuracie a hovädzie mäso, ryža, zelenina a korenie. Hotelové reštaurácie servírujú jedlo často formou bufetu so širokou ponukou predkrmov, polievok, hlavných jedál a zákuskov. Lahodné čerstvé džúsy sú vyrábané najčastejšie z banánov, ananásu, limetky a papáje.

Maledivy dovolenka - jedlo

Maledivy - pitie

V hotelových rezortoch budete mať na výber zo širokej ponuky nealkoholických i alkoholických nápojov, čerstvých ovocných džúsov, piva, kávy a čaju. Voda z kohútikov nie je pitná, odporúčame piť vodu balenú. Súčasťou all inclusive nebývajú džúsy z čerstvého ovocia. V čajovniach v Malé je podávaná pitná voda a čaj, prípadne nealkoholické pivo. Čaj sa pije na Maledivách sladký, niekedy sa do neho pridáva sušené mlieko.

Džus na Maledivách

Skutočnú chuť Malediv nájdete v Malé

V hlavnom meste Malé môžete ochutnať tradičné jedlo typické pre Maledivy, ktoré je ale výrazne pálivejšie ako jedlo podávané v rezortoch. Pravú chuť Malediv najlacnejšie okúsite v miestnych čajovniach, ktoré sú označené ako Tea shop, Café alebo honosne Hotel. Maledivská kuchyňa je ovplyvnená indickou, srílanskou a arabskou kuchyňou. Pokrmy obsahujú prevažne rybie mäso a plody mora a sú rozdeľované na tzv “long eats" a "short eats".

"Long eats" na hlad, "short eats" na chuť
Ako "long eats" sú označované hlavné jedlá, ktorými zaženiete väčší hlad. Zvyčajne sú to rybie polievky, rôzne knedličky z rybieho mäsa alebo ostré rybie kari servírované s ryžou alebo plackami z nekvaseného cesta zvanými roši. "Short eats" (označované tiež ako "hedhikaa") sú oproti tomu malé jednohubky, a to bud slané alebo sladké. Pri ochutnávaní sa môžete riadiť pravidlom, že čo je tmavé, to je pálivé a obsahuje rybie mäso, a čo je svetlé alebo žiarivo farebné, to je veľmi sladké.

 

 

SPÄŤ NA MALEDIVY DOVOLENKA 

 

Jedlo Maledivy
Jedlo Maledivy