Letisko Maledivy

Letisko na súostrovie Maledivy je označované ako Velana International Airport, Malé (MLE) a nachádza sa na miniatúrnom ostrove Hulhulé, dva kilometre od ostrova, na ktorom sa rozkladá hlavné mesto Maledív Malé. Pristávacia dráha je 3 200 metrov dlhá a je obklopená korálovým útesom a lagúnami. S letiskom susedia prístaviska hydroplánov a rýchlolodí, ktoré zaisťujú prepravu turistov do jednotlivých rezortov. Prepravu medzi terminálom a prístaviskom zaisťujú autobusy. 


Lacné letenky na Maledivy zakúpite v cestovnej kancelárii Go2. Viac informácií v sekcii LETENKY MALEDIVY

Maledivy dovolenka - letisko Maledivy

Letisko Maledivy - colná kontrola

Na Maledivy je prísne zakázané dovážať alkoholické nápoje, pornografické materiály, omamné látky, strelné zbrane, harpúny, bravčové mäso (aj v konzerve) a modloslužobné predmety (napr. biblie, obrázky s Budhom a veľké kríže s vyobrazením Krista, budhistické suveníry zo Srí Lanky, problém môže nastať aj u veľkých viditeľných tetovaní Budhu alebo Krista).

Z Maledív je zakázaný vývoz korytnačiny a akýchkoľvek výrobkov obsahujúcich korytnačinu. Do Európy je prísne zakázaný dovoz mušlí a koralov (aj drobných úlomkov koralov), a to nielen z Maledív. Aj keď veľké farebné mušle a výrobky z koralov vyzerajú lákavo, ich kúpu Vám neodporúčame.

 

 

Korál Maledivy

Letisko Maledivy - terminál

Po prílete na Maledivy je cestujúcim k dispozícii pomerne malý moderne vybavený terminál letiska. V prízemí sa nachádza odletová a pristávací hala a niekoľko reštaurácií. V poschodí sú reštaurácie, obchody a čakacie salóniky. Na letisku funguje WiFi za poplatok (karta na 2 hodiny za 3USD) a vedľa kaviarne Mariyaad sú sprchy zdarma. Na letisku si môžete kúpiť SIM karty miestnych operátorov, príp. mobilný internet. Pri dlhšom čakaní na odlet lietadla je možné využiť úschovňu batožiny (5USD/kus) a vydať sa na výlet do Malé (loď jazdí každých 10minut/1USD).

 

 

 

Letisko Maledivy

Letisko Maledivy - výmena peňazí

V hotelových rezortoch sú ceny uvádzané v dolároch a v dolároch (alebo platobnou kartou) sa tiež platí. Na letisku sa nachádzajú bankomaty niekoľkých maledivských bánk. Pri východe z letiska sú zmenárne, kde si môžete zameniť doláre na maldivské rupie. Miestnu menu ale použijete len pri nákupoch v hlavnom meste Malé, prípadne v ďalších mestách a dedinách osídlených domorodým obyvateľstvom.

Peníze Maledivy

Letisko Maledivy - doprava do rezortov na ostrovoch

Transfery medzi letiskom Malé a hotelovými rezortmi na jednotlivých atoloch Maledív organizujú hotely, v ktorých máte rezervované ubytovanie. K dispozícii sú rýchlolode (na rezorty v blízkosti letiska), hydroplány (len za dobrého počasia a denného svetla) a lietadlá (tzv. domestic flights, lietajú aj v noci), ktoré sa využívajú na prepravu na vzdialenejšie rezorty (Sun, Holiday, Royal Island apod.).

Hydroplán Maledivy

Preprava z letiska Maledivy do rezortov pri našich zájazdoch

Ceny dopravy z letiska do rezortov na ostrovoch aj späť sú už zahrnuté v cene zájazdu. Po prílete na letisko Vás v príletovej hale uvíta česky hovoriaci delegát, ktorý Vám poskytne všetky informácie o transfere z letiska do rezortu. Nasledujúci deň Vás bude telefonicky kontaktovať, aby sa uistil, že je s Vaším pobytom všetko v poriadku.

Odletové haly hydroplánov sú vzdialené 10 minút jazdy autobusom. Odletová hala pre domestic flight je vzdialená 100 metrov od príletovej haly. Už samotný let hydroplánom alebo lietadlom bude pre Vás nezabudnuteľným zážitkom - uvidíte malé ostrovčeky obklopené belostnými plážami, ktoré z výšky vyzerajú ako šnúra perál.

 

SPÄŤ NA MALEDIVY DOVOLENKA 

Príletová hala Maledivy